Blogowanie stało się modne. Prawie każdy z nas ma jakiś blog: personalny lub zawodowy. Chcemy zaistnieć w sieci. Musimy się przyłożyć i włożyć sporo wysiłku, aby stał się on poczytny. Trzeba znaleźć jakiś sposób na jego uatrakcyjnienie. Nie od dziś wiadomo, że zdjęcia mają tę magiczną moc przyciągania. Wpis bez ilustracji jest niekompletny. Brakuje mu czegoś. Nie wszyscy wiedzą, że istnieją specjalne strony w sieci oferujące gratisowe zdjęcia, które możemy wykorzystać właśnie w blogu. Musimy wiedzieć, gdzie należy ich szukać.

Jest wiele odmian serwisów społecznościowych. Są też takie, które pozwalają dzielić się użytkownikom tego portalu i nie rzadko w ogóle wszystkim użytkownikom Internetu plikami. Takie serwisy mają ogromne zaplecze serwerowe. Te serwery dysponują prawie niewyobrażalną dla zwykłego użytkownika komputera przestrzeń dyskową, na którą użytkownicy mogą wysyłać i tam przechowywać dane. Tymi danymi są np. zdjęcia, filmy, muzyka, programy oraz wiele innych rodzajów plików. Bardzo popularnym serwisem społecznościowym, na którym można dzielić się swoimi filmikami i muzyką jest serwis „youtube”. Można na niego wgrywać swoje nagrania z kamery, telefonu komórkowego. Są opcje oceny przez innych użytkowników oraz zamieszczania przez nich komentarzy. Mogą to robić tylko zarejestrowani użytkownicy. Nie jest to serwis bezpośrednio nastawiony na zdobywanie przyjaciół i szukanie najmowych, ale jest opcja dodania użytkownika do listy przyjaciół za jego zgodą. Można na ten serwis też wysłać nagranie prosto z naszej kamery internetowej. Jest też wiele innych podobnych serwisów, także Polskich. Trzeba odróżnić serwis społecznościowy od najzwyczajniejszych serwisów hostingowych. Są także hybrydy serwisów hostingowych i społecznościowych. Zdobywają one coraz większą popularność. Nic dziwnego skoro w jednym miejscu można połączyć tyle funkcji i możliwości.

Archiwum dla Wrzesień, 2009

Wady serwisów artystycznych

Zawsze jest jakieś ale.. Serwisy internetowe to w dzisiejszych czasach wspaniałości, które pozwalają ludziom na znalezienie praktycznie wszystkiego, jak również uczestniczenie w najróżniejszych akcjach o których dzięki takim serwisom udaje nam się dowiadywać. Jednak wszelkie serwisy internetowe, jak również tak potrzebne i przydatne serwisy artystyczne zrzeszające wielu artystów niestety mają również pewne wady czy też raczej zagrożenia. O co właściwie chodzi? Otóż same serwisy w sobie nic złego nie mają, bowiem pomysły są zwykle dobre. Sęk tkwi jednak w tym, że internet to miejsce, gdzie każdy właściwie może zrobić wiele, a przede wszystkim oszukiwać innych i to jest właśnie największe zagrożenie. Czy chodzi o artystów czy też o innych ludzi i czy chodzi o serwisy artystyczne czy inne serwisy, wszystko to może być zagrożeniem dla każdego, jeśli będziemy kierowali się brakiem ostrożności. Ostrożność bowiem powinna być w naszym życiu czymś, co naprawdę się liczy i co pozwala nam na to, aby nie spotykało nas tak wiele przykrości, które czyhają na nas tak naprawdę w wielu momentach.

Działania serwisów artystycznych

5Serwisy artystyczne i ich działania mogą kojarzyć się ludziom z jednym. Skoro mowa o artystach, a artystów tych est trochę, no to na pewno są to po prostu jakieś dzieła, którymi chcą pochwalić się ludzie nie żyjący prawdziwym życiem tylko uważający się za nie wiadomo kogo, Ci dziwni „artyści”. jednak serwisy artystyczne to zupełnie coś innego, a jak wiadomo artyści to również nie tylko „szaleni” ludzie, którzy tylko tworzą. Otóż przede wszystkim serwisy artystyczne to serwisy, których zadaniem jest oczywiście również pomoc dla artystów, którzy chcą jakoś się pokazać, ale również miejsce, gdzie można znaleźć pracownika, albo dla innych – aby znaleźć po prostu pracę. Serwisy artystyczne bowiem zajmują się różnymi aspektami artystycznych działalności. Serwisy artystyczne pomagają artystom przede wszystkim dlatego, żeby mogli oni znaleźć nie tylko sposób na to aby się pokazać, ale również żyć ze swoich zamiłowań, bowiem w dzisiejszy świecie artystyczne zdolności są jednak bardziej doceniane niż miało to miejsce w przeszłości.

Serwisy artystyczne

Artystów jest na całym świecie bardzo wiele, szczególnie takich, którzy o swoich artystycznych bardzo ciekawych często zdolnościach wiele nie wiedzą, albo wiedzą, a nic z tym nie robią. Czasami są również tacy artyści którzy wiedzą, że coś potrafią, ale wykonują inna prace, a artystyczne zamiłowania i dzieła są dla nich tylko miłym sposobem na spędzanie wolnego czasu albo po prostu oderwanie się od codzienności. Są wśród wszystkich artystów tacy, którzy chcą jakoś zaistnieć, albo tacy, którzy szukają pracy związane ze swoimi zainteresowaniami i zamiłowaniami, a przede wszystkim zdolnościami. Dla takich artystów właśnie powstały i cały czas powstają najróżniejsze serwisy artystyczne. Otóż serwisy jako tako w internecie funkcjonują od dawien dawna, bowiem od kiedy internet pojawił się wśród możliwości komputerów, to tak naprawdę wielu ludzi zdobywa dzięki niemu wręcz majątek. Dlatego właśnie popularne są również serwisy internetowe które skierowane są do danej grupy odbiorców, chociażby właśnie jeśli chodzi o serwisy artystyczne. Serwisy artystyczne to serwisy które pomagają artystom ale również dają możliwości nauczenia się czegoś nowego.