Blogowanie stało się modne. Prawie każdy z nas ma jakiś blog: personalny lub zawodowy. Chcemy zaistnieć w sieci. Musimy się przyłożyć i włożyć sporo wysiłku, aby stał się on poczytny. Trzeba znaleźć jakiś sposób na jego uatrakcyjnienie. Nie od dziś wiadomo, że zdjęcia mają tę magiczną moc przyciągania. Wpis bez ilustracji jest niekompletny. Brakuje mu czegoś. Nie wszyscy wiedzą, że istnieją specjalne strony w sieci oferujące gratisowe zdjęcia, które możemy wykorzystać właśnie w blogu. Musimy wiedzieć, gdzie należy ich szukać.

Jest wiele odmian serwisów społecznościowych. Są też takie, które pozwalają dzielić się użytkownikom tego portalu i nie rzadko w ogóle wszystkim użytkownikom Internetu plikami. Takie serwisy mają ogromne zaplecze serwerowe. Te serwery dysponują prawie niewyobrażalną dla zwykłego użytkownika komputera przestrzeń dyskową, na którą użytkownicy mogą wysyłać i tam przechowywać dane. Tymi danymi są np. zdjęcia, filmy, muzyka, programy oraz wiele innych rodzajów plików. Bardzo popularnym serwisem społecznościowym, na którym można dzielić się swoimi filmikami i muzyką jest serwis „youtube”. Można na niego wgrywać swoje nagrania z kamery, telefonu komórkowego. Są opcje oceny przez innych użytkowników oraz zamieszczania przez nich komentarzy. Mogą to robić tylko zarejestrowani użytkownicy. Nie jest to serwis bezpośrednio nastawiony na zdobywanie przyjaciół i szukanie najmowych, ale jest opcja dodania użytkownika do listy przyjaciół za jego zgodą. Można na ten serwis też wysłać nagranie prosto z naszej kamery internetowej. Jest też wiele innych podobnych serwisów, także Polskich. Trzeba odróżnić serwis społecznościowy od najzwyczajniejszych serwisów hostingowych. Są także hybrydy serwisów hostingowych i społecznościowych. Zdobywają one coraz większą popularność. Nic dziwnego skoro w jednym miejscu można połączyć tyle funkcji i możliwości.

Polecamy

Kategoria Tworzenie stron WWW

Flickr.com jest stroną pozwalającą na nie tylko na wyszukiwanie i dzielenia się naszymi zdjęciami, ale znalezienie bezpłatnych zdjęć. Strona jest łatwo w obsłudze i funkcjonalna. Posiada społeczność. Nie jest zwykłym archiwum fotograficznym, ale kolekcją indywidualnych zdjęć, które mogą być przekazane innym i ponownie użyte. Flickr wymaga rejestracji w przypadku, gdy chcemy załadować nasze zdjęcia, edytować i umieszczać tagi. Serwis należy do serwisów Web 2.0. Użytkownicy, którzy zarejestrowali się mogą komentować zdjęcia. Istnieje możliwość wyszukiwania zdjęć po nazwie, opisie  i słowach kluczowych określonych przez autora danego zdjęcia. Należy dodać, że serwis początkowo był stworzony w Kanadzie jako gra online. W następnych latach został przekształcony.Obecnie zawiera miliony fotografii z całego świata. Spośród takiej ilości zdjęć możemy z pewnością znaleźć coś odpowiedniego dla nas. Ostatnio wprowadzono na Flickr nową funkcjonalność. Można umieszczać wideo. Niestety, wielu osobom ten pomysł nie spodobał się. Uważają oni, że serwis ten powinien być poświęcony całkowicie zdjęciom.

MorgueFile. W ostatnich latach powstało sporo serwisów oferujących usługi uzyskiwania bezpłatnych zdjęć.  Jeśli naprawdę szukasz ciekawych zdjęć musisz wejść na tą stronę i przekonać się, czy mam rację.Wymieniona wyżej strona internetowa zawiera wysokiej jakości zdjęcia. Mogą z niej skorzystać zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Znajdują się tam bowiem zdjęcia odzwierciedlające najróżniejsze wymagania. Przedstawione zdjęcia są w stanie wesprzeć każdy pomysł. Według zapewnień właścicieli portalu są w stanie dostarczyć bezpłatnych zdjęć i odpowiednich materiałów odpowiadających wyobrażeniom użytkowników. Archiwum zawiera 55.000 zdjęć gratis. Jest to ogromna baza. Z pewnością w gąszczu tysiąca zdjęć coś znajdziemy dla siebie. Należy stwierdzić, iż są one dobrze zorganizowane. Znajdujemy takie kategorie jak: Zwierzęta, Przedmioty, Osoby i Sceny. Wyszukiwanie zdjęć jest łatwe i proste do wyświetlenia. Możemy wybrać sobie znakomite zdjęcia o standardowych rozmiarach. Serwis pozwala w krótkim czasie uzyskać upragnioną fotografię do umieszczenia na własnym blogu.

Wiele osób, zajmujących się stronami internetowymi bardzo często zastanawia się nad tym, jaka powinna być dobra witryna.Zaprojektowanie dobrej strony internetowej z pewnością nie jest zadaniem łatwym, bowiem każdy z nas ma własne poczucie smaku i własny gust, a z tego względu podobają nam się różne rzeczy. Niemniej jednak kiedy wchodzimy na profesjonalnie wykonane strony, gdzie wszystko działa znakomicie, nie możemy na nic narzekać. Jeśli chodzi o mnie to muszę przyznać, że szczególnie podobają mi się różnego rodzaju oficjalne witryny gwiazd, ponieważ zwykle są one bardzo przemyślane i jest na nich wiele bajerów, które wydaje mi się są dość trudne do zaprojektowania, a przynajmniej nieosiągalne dla amatorów, zajmujących się stronami internetowymi. Niemniej jednak i przeciętna strona może mieć swoje uroki, jeśli tylko zadbamy o to, by dobrze się prezentowała. Przede wszystkim powinna mieć ona układ przystępny dla przeciętnego użytkownika, tak byśmy nie zbędnych nam wiadomości na podstornach podstron, bowiem taki układ może sprawić, iż wiele osób nie będzie w stanie dotrzeć do interesujących ich wiadomości.

Choć wiele osób bagatelizuje wybór adresu strony, nic nie zmienia faktu, iż jest on bardzo ważnym elementem.Jeśli wydaje wam się, iż wybierając adres strony tak naprawdę nie podejmujecie żadnej, istotnej decyzji to z pewnością jesteście w błędzie. Wiele osób bowiem zwraca dość dużą uwagę na to, jak nazywa się dana witryna. Dość oczywiste jest, że w przypadku oficjalnych stron gwiazd czy programów będzie ona zawierała imię i nazwisko bądź też nazwę programu, jeśli jednak zawartość strony nie jest tak klarowna, warto zastanowić się nad trafnym adresem. Dość oczywiste jest bowiem, że gdy w pasku adresowym wpiszemy pies.pl naszym oczom ukaże się witryna poświęcona czworonogom. O wiele trudniej jest z kolei rozwikłać skomplikowane skróty, które będziemy tworzyć z wybranych przez nas wyrazów. Muszę przyznać, że nieco irytujące bywają również nazwy wielu stron i blogów indywidualnych, zwłaszcza, gdy są one bardzo długie. Kiedyś, gdy byłam znacznie młodsza i z koleżanką bawiłam się w ocenianie blogów nie raz spotykałam się z takimi dziwnymi adresami jak chociażby harry-potter-i-hermi-granger-love.mylog.pl, ale cóż, nie wszyscy są minimalistami.

Tak naprawdę strony internetowe mogą dotyczyć wszystkiego, warto jednak zadbać o to, by tematyka naszej witryny była oryginalna.Kiedy zaczynamy projektowanie strony internetowej pierwszą rzeczą, o jakiej powinniśmy pomyśleć jest tematyka naszej witryny. Bez względu na to, czy będziemy pisać o kotach, psach czy też gwiazdach, nasza witryna powinna zostać zaprojektowana zgodnie z tematem. Warto przy tym zastanowić się, czy będziemy w stanie dysponować określoną liczbą materiałów, które zapewnią nam sprawne wykonanie strony. Należałoby również wspomnieć o tym, iż w dzisiejszych czasach powstaje wiele storn, które dotyczą przeróżnych tematów, bowiem wówczas wzrasta prawdopodobieństwo, iż witryna będzie odwiedzana przez przedstawicieli różnych grup społecznych i wiekowych. Jeśli na przykład tworzymy portal poświęcony filmom to warto zadbać o to, by znalazł się w nim dział zarówno poświęcony filom komediowym jak i horrorom czy filmom przygodowym. Na naszej stronie zawsze będziemy mogli zamieścić również kilka informacji odnośnie premier filmowych czy też biografii tych mniej i bardziej popularnych aktorów oraz aktorek.

Blogowanie stało się ostatnio bardzo modne, dlatego też wiele osób chętnie zakłada tego typu strony.Z blogami jest o tyle dobrze, że zwykle ich zwolennicy nie muszą nawet zajmować się projektowaniem własnych szablonów, bowiem raz, że na serwisach blogowych jest ich całe mnóstwo, a dwa wiele osób zajmuje się projektowaniem darmowych szablonów. Poza tym wielu z nas będzie mogło wykonać je samodzielnie przy odrobinie dobrej woli. Należałoby również wspomnieć o tym, iż blogi różnią się nieco od zwykłych stron internetowych, bowiem na nich zamieszczane są zwykle nasze własne przemyślenia i przeżycia. Z tego względu grafika może być nieco bardziej osobiste, a często możemy wpleść w nią również własne fotografie. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, iż coraz częściej ludzie marzą o tym, by ich logi były profesjonalnymi stronami i z tego względu zamawiają różne szablony, by następnie móc modyfikować je zgodnie z własnym uznaniem. Poza tym warto wiedzieć również, iż blogi zwykle nie są zbyt skomplikowanymi stronami, bowiem zwykle ich działanie skupia się na stronie głównej i kilku nielicznych podstronach.