Blogowanie stało się modne. Prawie każdy z nas ma jakiś blog: personalny lub zawodowy. Chcemy zaistnieć w sieci. Musimy się przyłożyć i włożyć sporo wysiłku, aby stał się on poczytny. Trzeba znaleźć jakiś sposób na jego uatrakcyjnienie. Nie od dziś wiadomo, że zdjęcia mają tę magiczną moc przyciągania. Wpis bez ilustracji jest niekompletny. Brakuje mu czegoś. Nie wszyscy wiedzą, że istnieją specjalne strony w sieci oferujące gratisowe zdjęcia, które możemy wykorzystać właśnie w blogu. Musimy wiedzieć, gdzie należy ich szukać.

Jest wiele odmian serwisów społecznościowych. Są też takie, które pozwalają dzielić się użytkownikom tego portalu i nie rzadko w ogóle wszystkim użytkownikom Internetu plikami. Takie serwisy mają ogromne zaplecze serwerowe. Te serwery dysponują prawie niewyobrażalną dla zwykłego użytkownika komputera przestrzeń dyskową, na którą użytkownicy mogą wysyłać i tam przechowywać dane. Tymi danymi są np. zdjęcia, filmy, muzyka, programy oraz wiele innych rodzajów plików. Bardzo popularnym serwisem społecznościowym, na którym można dzielić się swoimi filmikami i muzyką jest serwis „youtube”. Można na niego wgrywać swoje nagrania z kamery, telefonu komórkowego. Są opcje oceny przez innych użytkowników oraz zamieszczania przez nich komentarzy. Mogą to robić tylko zarejestrowani użytkownicy. Nie jest to serwis bezpośrednio nastawiony na zdobywanie przyjaciół i szukanie najmowych, ale jest opcja dodania użytkownika do listy przyjaciół za jego zgodą. Można na ten serwis też wysłać nagranie prosto z naszej kamery internetowej. Jest też wiele innych podobnych serwisów, także Polskich. Trzeba odróżnić serwis społecznościowy od najzwyczajniejszych serwisów hostingowych. Są także hybrydy serwisów hostingowych i społecznościowych. Zdobywają one coraz większą popularność. Nic dziwnego skoro w jednym miejscu można połączyć tyle funkcji i możliwości.

Poznawanie nowych ludzi

Dzięki temu co oferują portale społecznościowe można nawiązać w Internecie nowe znajomości. Jest to o tyle proste, że możemy w Internecie przełamać nawet największą nieśmiałość. Jednak Internet nie jest całkowitym lekarstwem na tego typu problemy. Jest tylko środkiem dzięki któremu możemy te problemy przezwyciężyć. Zakładając konto na jakimś portalu społecznościowym nie jest powiedziane, że od razu będziemy mieli więcej przyjaciół. Zależy to od naszego nastawienia do tego typu portalów. Warto dodać choć jedno swoje zdjęcie, żeby pokazać innym użytkownikom, że traktuje się to poważnie. Na konto użytkownika bez zdjęcia zagląda też drastycznie mniej osób. Na poszczególnych kontach można umieścić też krótki opis siebie lub zainteresowań, różnorakich hobby, więc łatwiej nawiązać nowe kontakty. Gdy nie ma w ogóle zdjęcia nikt nowy nie wejdzie na nasze konto i nie dowie się niczego o nas. Zdjęcie to ważny czynnik na serwisie społecznościowym. Warto dodać zdjęcie odpowiednie. Takie które pokazalibyśmy dziewczynie/chłopakowi, ale też pracodawcy czy rodzinie. Na portalach społecznościowych zdarzają się ludzie bez wyobraźni i wstawiają zdjęcia w bardzo dziwnych pozach, okolicznościach, z alkoholowych imprez itp. Trzeba pamiętać, że wiele osób może zobaczyć takie zdjęcie i nie wszystkim mogą się one spodobać. W Internecie można wyszukać specjalne serwisy społecznościowe lub fora o określonej tematyce. Takie serwisy skupiają osoby o wspólnych zainteresowaniach i profesjach. Wtedy można łatwiej poznać ludzi, którzy interesują się tym czym interesujemy się my niż na ogólnym serwisie. Można spotkać serwisy miłośników motocykli, lekarzy, czytających książki fantasy, czy ludzi lubiących horrory. Jeśli coś jest naszą wielką pasją warto poszukać takiego serwisu i dzielić się naszymi wrażeniami z innymi ludźmi. Wymieniać z nimi uwagi, przekazywać doświadczenie i cenne porady. U takich ludzi znajdziemy też łatwiej zrozumienie nie tylko w kwestiach ściśle związanych z naszym hobby, zawodem czy subkulturą do której jesteśmy zaliczani. Zapewne takie osoby mają przez swoje zainteresowanie, zawód itp. podobne problemy jak my. Jeśli np. interesujemy się fotografią łatwo możemy uzyskać porady od innych użytkowników o kwestii wyboru sprzętu. Mogą oni oceniać też nasze zdjęcia i podpowiadać co zrobić, żeby wykonać lepsze. Niektóre grupy organizują na takich portalach społecznościowych zloty i spotkania. Wszyscy umawiają się na dany dzień i godzinę. Osoby najbardziej zaangażowane przygotowują miejsce spotkania i dbają ogólnie o organizację. Portale społecznościowe to niesamowite możliwości do rozwijania swoich zainteresowań.

Działalności artystów

2Idą w różnych kierunkach Każdy człowiek, który słyszy słowo artyści, najczęściej ma jedno skojarzenie – artyści, to osoby, które są całkowicie specyficzne i które właściwie żyją jak w innym świecie. Czasami oczywiście rzeczywiście tak bywa, jednak prawda jest taka, że artyści często drzemią w całkiem normalnych ludziach, którzy po prostu co jakiś czas, dla własnego zadowolenia, dla hobby, rozwijania swoich umiejętności albo po prostu dla zabawy oddają się różnym artystycznym doznaniom i artystycznym działalnością. Artyści jednak to nie są ludzie, którzy robią tylko jedno, bowiem artyści kojarzą nam się przede wszystkim z osobami, które malują czy rysują i spędzają miliony godzin nad tym, nie widząc nic poza światem, jak tylko swoją pracę. Jednak prawda bywa inna, bo przecież działalność artystów jest różna, a artyści to nie tylko działający przez cały czas w tym kierunku ludzie. Artyści to ludzie wykonujący inną pracę, a artystyczne zdolności traktujący jako dodatek do życia, miły dodatek, albo czasami nawet pomoc dla innych ludzi.